Trīskāršās kroņa šķirnes apraksts un īpašības, pavairošana, stādīšana un kopšana

Ja cilvēkam dārzā ir augļu krūmi un koki, un viņš vēl nezina, ko stādīt, kazenes ir problēmas risinājums. Garšīgi un sulīgi augļi uz neliela krūma patiks visām mājsaimniecībām, bez izņēmuma. Trīskāršās kroņa šķirne ir viens no spilgtākajiem kazenes pārstāvjiem.

Triple Crown šķirnes izcelsmes vēsture

Trīskāršā vainaga tulkojumā no angļu valodas nozīmē trīskārša vainaga. Krona, kā to mēdz dēvēt arī, tika audzēta 1996. gadā. Oregonas selekcionāri tika iesaistīti jaunas šķirnes izveidē. Pēc testa nokārtošanas šķirne ienāca tirgū kā stādi, kur tā ātri ieguva popularitāti. Trīs vainagiem ir unikāla garša. No citām šķirnēm to atšķir ar ogu lielumu un to, ka kātiņā, zaros un lapās nav ērkšķu.

Kazenes priekšrocības un trūkumi

Galvenās priekšrocības ir:

 1. Neticama garša, kazenes mīkstuma sulīgums.
 2. Liels ogu lielums.
 3. Savākto augļu ilgstoša uzturēšanas kvalitāte.
 4. Pārvadāšanas iespēja lielos attālumos.
 5. Kazenes nepalielinās, jo augļi ir novākti.
 6. Ilgstošs augļu periods.
 7. Izturīgs pret tiešiem saules stariem.

Šķirnes vājās puses:

 1. Tas ir deserts, tāpēc tas dod apmēram 10 kg augļu sezonā.
 2. Krūms ir jāaizsargā, jo tas pats par sevi nevar pārdzīvot ziemu.
 3. Nav piemērots audzēšanai aukstā klimatā.

kazenes trīskāršais vainags

Ja trīskāršās vainagas kazenes tika stādītas ziemeļdaļā, pastāv draudi, ka cilvēks nenovāks ražu. Jo viņam nebūs laika nogatavoties. Pavasaris nāk agri, tāpat arī ziema.

Vispārēja izpratne par šķirni

Starp citām šķirnēm jūs varat atpazīt trīskāršo vainagu pēc izskata. Īss kazenes lapu, augļu un zaru apraksts pircējam palīdzēs izdarīt pareizo izvēli. Šī informācija ir noderīga neprofesionāliem dārzniekiem.

Ārējie parametri

Tas attiecas uz krūmu, augļiem, dzinumiem un lapām. Katrai auga daļai ir savas īpašības. Ir svarīgi pievērst uzmanību visu aprakstam.

kazenes trīskāršais vainags

Bušs

Trīskāršajai vainagai ir daļēji stāvus krūmu tips. Pirmajos dzīves gados dzinums sasniedz 2 m augstumu.Nākotnē stublāji aug līdz 3 m.Šķirne aug ļoti ātri. Kazenes lapām ir gaiša zāļaina krāsa ar dentikiem gar malām. Ērkšķu trūkums ļauj novākt ražu bez problēmām.

Augļi

Ogas klastera veidošanās rezultātā atgādina vīnogu puduri. Liela izmēra, atšķirībā no citām kazenes šķirnēm. Atsevišķi ogas sasniedz 9 g. Nogatavojušies augļi ir melni ar spīdumu. Iekšpusē ir mazas sēklas, kuras gandrīz nejūt, kad patērē. Mīkstums ir stingrs un sulīgs.Ja augļi ilgu laiku atrodas tiešos saules staros, tie netiek cepti.

kazenes trīskāršais vainags

Izturība pret salu un sausumu

Izturība pret ziemas aukstumu ir tāda, ar kuru kultūra nevar lepoties. Sākoties pirmajām salnām, kazenes iesaiņo tā, lai zari nesasaltu, un saglabājas nosliece uz augļiem nākamajai sezonai. Trīskāršā vainaga ir izturīga pret sausumu.

Izturība pret slimībām un kaitēkļiem

Kazenes ir uzņēmīgas pret šādām slimībām:

 • miltrasu;
 • pelēks puvi;
 • antracnoze;
 • brūns plankums.

Kaitēkļu vidū ir sīpoli, zirnekļa ērces, laputis un aveņu vabole. Ķīmiskos preparātus izmanto slimību un kukaiņu invāzijas apkarošanai. Tabakas putekļi un pelni tiek uzskatīti par efektīviem tautas līdzekļiem.

kazenes trīskāršais vainags

Trīskāršās kronas imūnsistēma aizsargā pret lielāko daļu slimību. Augsnes aizsērēšana, lauksaimniecības tehnoloģiju noteikumu neievērošana un zems barības vielu līmenis augsnē ir galvenie faktori, kas provocē slimību attīstību.

Ogu garšas īpašības un pielietojums

Nogatavojušās kazenes garšo saldas. Lietošanas laikā ir jūtama skābums. Sulīgās ogās apvienojas plūmju un ķiršu notis.

Reprodukcijas metodes

Kazenes labi iesakņojas augsnē. Šķirni pavairo ar sakņu spraudeņiem un stublāja galotnēm. Zari var būt gan virsotnes, gan horizontāli.

kazenes trīskāršais vainags

Izkraušanas tehnoloģija

Pareiza stādīšana ir atslēga, lai iegūtu veselīgu krūmu ar labu augļu daudzumu. Izkāpšanas laikā tiek ievēroti vienkārši noteikumi.

Labākais laiks

Vainaga stādi pavasarī tiek stādīti zemē. Priekšnosacījums ir tas, ka augsnei vajadzētu labi sasilt. Lai izvairītos no vēlu salnām, izvēlieties aprīļa beigas vai maija sākumu.

Nepieciešamais augsnes sastāvs

Smilšaina augsne ar labu gaisa caurlaidību palīdzēs paātrināt krūma augšanu. Topošā vieta, kur augs kazenes, ir attīrīta no nezālēm. Superfosfātu un kompostu pievieno augsnei.

kazenes trīskāršais vainags

Labākās vietas izvēle

Kronis mīl saulaino pusi, pasargātu no vēja. Kazenes gultai jābūt kalnā. Lai oga būtu pēc iespējas labāk garša, zariem jābūt pieejamiem saules stariem.

Stādu sagatavošana

Veselīgs asns stādīšanai 12 mēnešu vecumā ar attīstītu sakņu sistēmu. Vienam augam vajadzētu būt 2 bieziem kātiem.

Ir svarīgi, lai kazenes saknes būtu pārklātas ar pumpuriem.

Nosēšanās shēma

Procedūras secība:

 1. Caur 50 cm dziļu caurumu.
 2. Padziļinājumā ievieto stādi.
 3. Iztaisnotās kazenes saknes ir pārklātas ar augsni.
 4. Pēc zemes sablīvēšanas ielej 3 litrus ūdens.
 5. Zemes virsmu var mulčēt ar kūdru vai kompostu.

kazenes trīskāršais vainags

Kad asns ir iestādīts, to nepieciešams apgriezt. Augšdaļa tiek noņemta, un virs zemes tiek atstāti 20-25 cm. Starp stādītajiem krūmiem jāatstāj vismaz 1 m attālums.

Stādu un nobriedušu krūmu papildu aprūpe

Pat ja cilvēks nav profesionāls krūmu un koku audzēšanas jomā, viņam jāsaprot, ka jebkurai kultūrai nepieciešama atbilstoša aprūpe.

Augsnes laistīšana un atslābināšana

Ieteicams vakarā piesātināt augsni ar mitrumu. Kazenēm vēlams izmantot siltu, nostādinātu ūdeni. Pēc augsnes augšējā slāņa nožūšanas veic atslābšanu.

laistīt kazenes

Krūmu virsējā apdare

Minerālmēslus un slāpekļa mēslojumu iestrādā pavasarī, pēc tam, kad sniegs izkusis. Tad viņi pāriet uz potaša un fosfora mēslošanu.Šajā posmā tiek ieviests arī slāpeklis, šīs vielas daudzums ietekmē kazenes zaļās daļas veidošanos.

Prievīte līdz balstiem

Blakus krūmiem ir uzstādīti trellises, kas ļauj vieglāk rūpēties par augu un novākt nogatavojušās ogas. Pateicoties šai tehnikai, izrādās, ka jānovāc vairāk ražu. Ieteicamais atbalsta augstums ir 2 m, un pie stieples piestiprinātais zars jāatrodas 1,5 m virs augsnes virsmas.

Krūma atzarošana

Augu veidošanu veic pavasarī. Krūmu dzinumu skaits ir no 8 līdz 11. Jo mazāki stublāji, jo lielākas būs kazenes.

atzarojot kazenes

Ražas novākšana

Piemērotais periods sākas jūnija beigās un ilgst līdz augustam. Atšķiras atkarībā no vainaga augšanas reģiona. Sezonas laikā trīskāršā vainaga no viena krūma ražo apmēram 10 kg augļu.Ogu nogatavošanās notiek pakāpeniski, tāpēc kolekcija ir banāla.

Gatavojos ziemai

Iesaiņošanai vislabāk piemērots vidēja blīvuma agrotehniskais audums. Lai panāktu lielāku efektu, tas salocās uz pusēm. Materiāls tiek aizstāts ar jebkuru citu.

Dārzkopības padomi: kā nodrošināt augstu ražu?

Lai kazenes augļu skaits iepriecinātu dārznieku, ieteicams stingri ievērot noteikumus par augu stādīšanu un kopšanu. Pieredzējuši speciālisti iesaka ievērot šādus paņēmienus - stādīšanas blīvumu un prievīti pie režģa. Šajā gadījumā vīnogulājam jābūt horizontālam virzienam.

Nav atsauksmju, esiet pirmais, kas to pamet
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis