Ko darīt, ja kaza neļauj slaukt, un kāds ir iemesls, kā iemācīt to slaukt?

Iesācēji lauksaimnieki un selekcionāri bieži saskaras ar situāciju, kad jauna vai nesen ieviesta kaza no citiem īpašniekiem neļauj slaukt un nezina, kas jādara, lai situāciju labotu. Īpašniekam galvenais ir palikt mierīgam, racionāli pievērsties jautājumam. Ir dažādas metodes un taktika, kas ļauj nomierināties, pieradināt kazu tā, lai tā mierīgi dod pienu.

Kāpēc kaza neslaukīs?

Pieejas atrašanai novājinātam dzīvniekam var būt grūti. Bieži vien dumpīgumu izskaidro kazas raksturs, taču vairumā gadījumu šādai rīcībai ir objektīvi iemesli.

Kaza pretojas slaukšanai šādos gadījumos:

  1. Dzīvnieks nav pieradis pieskarties. Neuzņemti liellopi pretosies slaukšanai, it īpaši, ja tas ir pirmais tesmeņa pieskāriens.
  2. Nepareiza slaukšana. Bieži kaza slaucīšanas laikā sit, jo tā sāp. Nepareizas, neuzmanīgas kustības dzīvniekā rada negatīvas asociācijas, un ar nākamo pieeju liellops pretojas pat pirms pieskaršanās.
  3. Pūšļa slimības. Patoloģijas klātbūtni var atpazīt pēc raksturīgajiem simptomiem. Vispārējās un vietējās temperatūras paaugstināšanās, tesmeņa izkliedēšanās un deformācija, izsitumi, pietūkums ir iemesls saziņai ar veterinārārstu. Sprauslās var būt plaisas, kas ir sāpīgas, pieskaroties un izspiežot.
  4. Nepareiza apkope un kopšana. Tīri dzīvnieki nepieņem neattīrītu šķūni, caurvēju.
  5. Īpašnieka psiholoģiska noraidīšana. Bieži vien rodas situācija, kad kazu iepriekšējais īpašnieks labi slaucis, un jaunais spītīgi izlaužas.

kazas piens

Lai novērstu komplikāciju attīstību, jums jāpārbauda dzīvnieks, jāizslēdz slimību klātbūtne. Vairumā gadījumu situāciju varat labot pats.

Ko darīt, ja rodas šī problēma?

Lai apmācītu savu kazu slaukšanai, jums jāveido pozitīvas asociācijas. Pacietīgi pieradiniet dzīvnieku, mierīgi runājiet, izturaties, vispirms sitiet ar vilnu, pakāpeniski pārejiet pie tesmeņa.

Eksperta atzinums
Zarechny Maxim Valerievich
Agronoms ar 12 gadu pieredzi. Mūsu labākais vasarnīcu eksperts.
Pirms slaukšanas ieteicams viegli uzsitināt tesmeni. Vazelīns tiek izmantots diskomforta mazināšanai. Kazas mīl pieķeršanos, nepieļauj rupjības.

Dažreiz kaza nevēlas dot pienu pēc jēdzināšanas, atstājot to bērniem. Šajā gadījumā viņi mēģina bērnus noņemt no mātes. Pirms slaukšanas kazu notriec un baro.

Ja liellopi turpina pretoties slaukšanai, sitieniem, guļ uz vēdera, ir nepieciešams piespiedu kārtā fiksēt ķermeņa stāvokli. Kaza ir piesaistīta īsam pavadam, lai tā nevarētu apgulties. Pakaļējās kājas ir sapinušās vai tur vienu kāju ar roku, bet otru slauc. Pēc kāda laika dzīvnieks pierod pie slaukšanas, un to vairs nevajag piesiet.

Jaunās kazas ir jāmāca jau iepriekš pirms pirmās kaisīšanas pieskarties tesmenim un tējām. Tesmenis vispirms tiek viegli nogludināts, pēc tam maigi iemasēts un pēc tam vēl vairāk stimulēts sprauslas, maigi saspiežot. Šādas procedūras ieteicams veikt 2-3 reizes dienā vienlaicīgi. Pēc pārklāšanas jūs varat sākt glāstīt un masēt, un tas jāpabeidz 3-4 nedēļas pirms piegādes.

Nav atsauksmju, esiet pirmais, kas to atstāj
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis