Ar kādām slimībām vakcinācija aizsargā kazas un kādas vakcinācijas tiek veiktas

Kazu turēšana nav tik apgrūtinoša kā, piemēram, govs turēšana. Bet ne mazāk interesants, un pats galvenais - rentabls. Kazas arī nodrošina pienu un gaļu un dzemdē bērnus, kurus var pārdot. Un pats šo dzīvnieku novērojums sagādās daudz prieka. Tos var veiksmīgi turēt valstī vasaras sezonā. Tieši pirms zīdītāja iegādes ir vērts uzzināt svarīgu informāciju par kazu vakcināciju, kā un kāpēc tā tiek veikta.

Kam paredzēta vakcinācija?

Plānotās mājas liellopu vakcinācijas iepriekš Krievijā bija obligātas, taču līdz ar PSRS sabrukumu un lielākās daļas kolhozu likvidēšanu tās kļuva brīvprātīgas. Tomēr tas neatbrīvo lauksaimnieku no atbildības par saviem dzīvniekiem masveida infekcijas gadījumā un soda naudas samaksu.


Vakcinācija ir paredzēta, lai aizsargātu mājlopus no infekcijām, kas rada vislielākās briesmas gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Vakcinējot, novājināts vīrusa celms nonāk kazas ķermenī. Pateicoties tam, zīdītājs neslimos, bet attīstīs imunitāti reālas saslimšanas gadījumā ar šo slimību. Tomēr pat savlaicīga vakcinācija nedod 100% garantiju, ka dzīvnieks jebkurā gadījumā paliks vesels.

Kādas vakcinācijas tiek veiktas kazām

Ir pamata vakcināciju saraksts. Turklāt ir arī tādi, kas saistīti ar dzīvnieka turēšanas vietas īpašībām. Piemēram, reģionos, kur ērces ir īpaši aktīvas, vakcinācija pret encefalītu tiek uzskatīta par obligātu. Turklāt gan kazas, gan to īpašnieks ir vakcinēti, jo viens var inficēt otru.

Krievijā kazas jāvakcinē saskaņā ar šādu sarakstu:

  1. No trakumsērgas.
  2. Par brucelozi.
  3. Pret Sibīrijas mēri.
  4. No mutes un nagu sērgas.
  5. Injicējiet pretparazītu zāles.

Jaundzimušie jēri

Aitu un kazu vakcinācija sākas, kad dzīvnieks sasniedz vismaz 3 mēnešu vecumu. Mutes un nagu sērgas gadījumā vakcinē pat jaundzimušos jērus.

Eksperta atzinums
Zarechny Maxim Valerievich
Agronoms ar 12 gadu pieredzi. Mūsu labākais kotedžu eksperts.
Kad fermā tiek reģistrēts vīrusa uzliesmojums, visi mājlopi tiek vakcinēti neatkarīgi no vecuma. Dzīvniekus atkārtoti vakcinē pēc diviem mēnešiem un pēc tam ik pēc sešiem mēnešiem.

Jaunieši

Pirmā vakcīna, kas ir obligātajā sarakstā, aizsargā pret brucelozi. Šī slimība ir hroniska un izraisa reproduktīvās sistēmas komplikācijas, endometriozi, abortus. Tā rezultātā kazas kļūst sterili. Bet arī pēc slimības kaza paliek vīrusa nesējs un ir jānokauj. Brucelozes briesmas ir tādas, ka slima kaza vai aita var inficēt personu, kas par to rūpējas. Cilvēkiem tiek ietekmēta nervu, sirds un asinsvadu un reproduktīvā sistēma. Vakcinācija tiek veikta četrus mēnešus veciem bērniem. Un viņi reģistrē rezultātu pārbaudei reizi sešos mēnešos.

kazu vakcinācija

Otra bīstamākā slimība, no kuras tiek vakcinēti arī jaunie dzīvnieki, ir trakumsērga. Vīruss uzbrūk nervu sistēmai un ir letāls. Nav ārstēts. Bērns 3-4 mēnešu laikā tiek vakcinēts veterinārārsta uzraudzībā. Pastāv vairāku veidu vakcīnas. Tie ir brīvi pieejami veterinārajās aptiekās.

Dzīvniekus pret Sibīrijas mēri vakcinē arī pēc 3-4 mēnešiem, imunitāte tiek attīstīta 2 nedēļu laikā un ilgst līdz gadam.

Pēc 6 mēnešu vecuma vakcinācija tiek dublēta. Ērtības labad vakcīna ir pieejama sausā un šķidrā veidā. Kazas un aitas, kas mirušas no šīs slimības, ir bīstamas pat pēc nāves. Viņu līķus nevar apglabāt liellopu apbedīšanas vietās, bet tos var tikai sadedzināt.

Pieaugušie

Seksuāli nobriedušām kazām ir nepieciešams regulāri atkārtot iepriekš veiktās vakcinācijas, kā arī veikt sezonālu vakcināciju pret parazītiem (helmintiem un ērcēm). Vakcinācija pret tārpiem tiek veikta pirms ganībām.

Turklāt ik pēc sešiem mēnešiem mājlopiem jāpārbauda leikēmija. Un pieaugušie jāvakcinē pret stingumkrampjiem, tuberkulozi un enterotoksēmiju.

Nav atsauksmju, esiet pirmais, kas to pamet
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis