Labāko dējējvistu probiotiku apraksts, norādes un norādījumi par to pareizu piešķiršanu

Probiotikas mājputniem (dējējvistām) sastāv no dzīviem organismiem. Papildinājumi tiek izmantoti, lai normalizētu zarnu mikrofloru, uzlabotu kuņģa darbību un izārstētu kuņģa slimības. Šīs zāles vistām tiek dotas pēc antibiotiku lietošanas vai pēc vakcinācijas. Probiotikas palīdz apdzīvot putnu ķermeni ar normālu mikrofloru, palielina imunitāti.

Kam viņi domāti?

Cāļiem tiek ievadītas probiotikas, lai uzlabotu kuņģa-zarnu trakta darbību un palielinātu barības absorbciju. Šīs zāles veido labvēlīgās baktērijas (laktobacilli, raugs, bifidobaktērijas, pienskābes streptokoki), kas normalizē kuņģi. Papildinājumi ir pieejami sausā un šķidrā veidā. Zāļu sastāvs var ietvert vienu vai vairākus baktēriju veidus.

Probiotikas uzlabo gremošanas trakta mikrofloru un iznīcina patogēnos mikroorganismus. Preparātus pievieno barībai vai ūdenim. Pēc probiotiku lietošanas cāļi ātrāk pieņemas svarā, labāk steidzas, caureja pazūd un putnu nāve samazinās.

Priekšrocības un trūkumi

Uztura bagātinātāju lietošanas pozitīvie aspekti:

 • uzlabojas kuņģa darbs;
 • putns ātrāk pieņemas svarā;
 • olu ražošana palielinās;
 • apvalks kļūst stiprāks, olu svars palielinās;
 • pazūd caureja un dizentērijas pazīmes;
 • palielina imunitāti un izturību pret slimībām.

Probiotiku mīnusi cāļiem:

 • palielināta deva var izraisīt caureju.

perpartas paciņa

Lietošanas indikācijas

Probiotikas tiek parakstītas:

 • pirmajās dzīves dienās, lai apdzīvotu zarnas ar veselīgu mikrofloru;
 • uzlabot apetīti;
 • pēc vakcinācijas un antibiotikām;
 • infekcijas slimību (salmonelozes, kokcidiozes, kolibacilozes) profilaksei;
 • pret disbiozi;
 • ar straujām barības izmaiņām;
 • stiprināt imunitāti;
 • ja vistas slikti dēj, lai palielinātu olu ražošanu;
 • uzlabot čaumalas kvalitāti;
 • svara pieaugumam vistām;
 • uzlabot ganāmpulka drošību un samazināt mirstību.

Pēc norīšanas labvēlīgās baktērijas stimulē putna ķermeņa aizsargfunkcijas un patstāvīgi cīnās ar kaitīgiem mikroorganismiem. Papildus patogēnas floras nomākšanai, papildinājums uzlabo vielmaiņas procesus. Tiek stimulēta aktīvo bioloģisko vielu fermentācija un sintēze.

putnu barība

Galu galā uzlabojas kuņģa-zarnu trakta darbs. Vistas iegūst svaru ātrāk, vistas skrien labāk. Probiotikas ieteicams lietot ne tikai ar olu ražošanas samazināšanos un kuņģa darbības traucējumiem, bet arī kā profilakses līdzekli. Papildinājuma lietošanas ietekme ir manāma pēc 1-4 nedēļām.

Kā pareizi dot?

Probiotikas ir norādītas īpašā dozēšanas instrukcijā. Mikrodozēs esošo bioaditīvu sajauc ar barību vai pievieno ūdenim dzeramajās traukos putniem. Katram probiotikam ir sava deva.

Informācija par lietošanas noteikumiem ir uzdrukāta uz iepakojuma. Visām bioloģijām nav vienas proporcijas.

Galvenais ir atcerēties, ka probiotikas satur dzīvus mikroorganismus, tāpēc tos nevar sajaukt karstā pārtikā vai pievienot siltam ūdenim. Probiotiskās ārstēšanas ilgums ir 7-14 dienas.

olas un vistas

Pārskats par populārajām probiotikām

Lielākā daļa probiotiku satur ne tikai labvēlīgās baktērijas, bet arī vitamīnus un minerālvielas.

Piedevas uzlabo gremošanas procesus, apetīti, palielina organisma izturību pret infekcijām.

Laktobifadols

Šis cāļu un cāļu preparāts sastāv no dzīvām acidofilām un žāvētām bifidobaktērijām, kā arī putniem noderīgiem vitamīniem, mikroelementiem un aminoskābēm. Balts vai gaiši brūns pulveris tiek pārdots iepakojumos, kas sver 2-10 kilogramus.

Laktobifadolu lieto, lai stimulētu gremošanu, uzlabotu ķermeņa svara pieaugumu un palielinātu olu ražošanu. Papildinājums samazina slimību un putnu mirstības risku. Zāles uzlabo olu čaumalas kvalitāti. Papildinājumu var dot cāļiem no pirmajām dzīves dienām. Devas: Uz 1 kilogramu barības ņem 1 gramu bioloģiskā produkta.

narkotika Lactobifadol

Chictonik

Tas ir brūns šķidruma papildinājums, ko pārdod dzintara vai plastmasas pudelēs. Satur vitamīnus, aminoskābes un mikroelementus. Zāles tiek dotas vistām, sākot no 7. dzīves dienas. Papildinājums stimulē mājputnu augšanu, palielina olu ražošanu. Tas ir noderīgi pavasara vitamīnu trūkumam, pirms vakcinācijām vai pēc ārstēšanas ar antibiotikām. Produktu atšķaida ūdenī. Par 1 litru šķidruma jums nepieciešami 1-2 mililitri uztura bagātinātāju.

Bioximin vistas gaļa

Tas ir papildinājums no uzņēmuma Geo Synthesis. Piemērots vistām un vistām. Lai izveidotu šo probiotiku, tika izmantoti 7 dzīvu mikroorganismu celmi. Paraugi tika ņemti no putnu kuņģa un zarnu mikrofloras. Zāles ir pilnīgi nekaitīgas. To lieto cāļu olu ražošanas palielināšanai. Papildinājums papildus labvēlīgajām baktērijām satur vitamīnus, minerāļus un aminoskābes. Zāles lieto apetītes uzlabošanai. Papildinājums kavē patogēno organismu augšanu, stimulē labvēlīgās mikrofloras attīstību.

Bioximin vistas gaļa

Zāles var lietot pēc ārstēšanas ar antibiotikām un pēc vakcinācijas. Papildinājums palielina ķermeņa izturību pret vīrusu, baktēriju un sēnīšu infekcijām. Ilgstoša bioloģiskā produkta lietošana samazina putnu kopējo saslimstību. Pati piedeva neietekmē produkta kvalitāti. Gaļa un olas atbilst sanitārajiem standartiem. Par 1 kilogramu barības ņem 1 gramu uztura bagātinātāju.

Olīna

Bioloģisks produkts balta pulvera formā sastāv no sausām baktērijām. To lieto kuņģa un zarnu trakta slimību profilaksei un infekciju ārstēšanai. Papildinājums uzlabo imunitāti, stimulē cāļu augšanu un palielina slāņu produktivitāti. Zāļu lietošana uzlabo kuņģa labvēlīgās mikrofloras dzīvībai svarīgo darbību. Bioloģisko produktu var atšķaidīt dzeramajā ūdenī vai pievienot barībai. Olin tiek dots vistām no pirmajām dzīves dienām. Devas: 0,25–0,05 grami vienam putnam.

burka Olīna

Citi

Tirgū ir arī citi probiotiku veidi, kurus izmanto olu ražošanas palielināšanai un cāļu augšanas uzlabošanai. Bioloģiskie produkti neiznīcina, bet izspiež patogēnās baktērijas un apdzīvo kuņģa-zarnu traktu ar noderīgu mikrofloru.

Populārie probiotiku veidi: Rodafen, A2, Aviplus, Gallipro Tekt 200. Parasti biopreparāti satur 1-4 celmus. Kokteilis ar vairāk baktērijām neuzlabo produkta efektivitāti, bet palielina cenu.

Nav atsauksmju, esiet pirmais, kas to atstāj
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis