Melno cāļu ar melnu gaļu parādīšanās un šķirnes vēsture, uzturēšanas noteikumi

Mūsdienās tiek audzētas daudzas melnu cāļu sugas ar melnu gaļu. Neskatoties uz sākotnējo izskatu, šādi putni mūsdienās netiek uzskatīti par eksotiskiem. Neskatoties uz to, tie pastāvīgi interesē mājputnu audzētājus. Lai gūtu panākumus šīs putnu sugas audzēšanā, viņiem jāorganizē pilnīga un augstas kvalitātes aprūpe. Tajā pašā laikā ir vērts izvēlēties pareizo šķirni atkarībā no mērķiem un mērķiem.

Izcelsmes vēsture

Melnas vistas pašas neparādījās. Tie ir ilgstošas, ilgstošas ​​izvēles rezultāts. Tā rezultātā bija iespējams audzēt pasugas, kurām ir ne tikai melnas spalvas, bet arī tumša āda, knābis un pat iekšējie orgāni. Mūsdienās ir zināmas daudzas melno putnu šķirnes, kuru izskats un balto plankumu klātbūtne ir atšķirīga.

vispārīgs apraksts

Šādu cāļu galvenās iezīmes ir šādas:

 • pilnīga vai daļēja melna apspalve;
 • melni iekšējie orgāni;
 • knābja tumša krāsa;
 • melna āda zem spalvām;
 • tumša gaļa.

Slāņi ražo olas standarta krāsā. To krāsa nav atkarīga no ādas vai spalvu krāsas. Melnās vistas tika iegūtas selekcijas darbā. Kad melnos putnus pāro ar parastajiem putniem, iegūst pēcnācējus ar standarta nokrāsu.

melni cāļi

Melnās vistas šķirnes

Mūsdienās ir zināmas daudzas tumšās krāsas cāļu šķirnes. Katram no viņiem ir noteiktas iezīmes.

Ķīniešu zīdaini

Šiem putniem raksturīgas ne tikai tumšas spalvas, bet arī viena un tā pati āda, gaļa un kauli. Šādas vistas audzē Ķīnā kā dekoratīvu šķirni. Turklāt viņu gaļa tiek uzskatīta par garšīgu. Plūme ir mīksta un zīdaina. Cāļiem ir raksturīga nevajadzīga aprūpe. Gaļā ir vielas, kurām ir atjaunojoša iedarbība uz cilvēkiem.

Uheyiluy

Šo putnu iezīme ir sākotnējais izskats. Viņus atšķir melns korpuss un vienādas iekšpuses. Tajā pašā laikā putni atnes zaļas olas.

melni cāļi

Turklāt putniem ir spīdīga zaļgani nokrāsa, tiem ir viegls skelets un V formas ķermenis. Putniem ir spēcīgi spārni un spēcīga krūtis. Putniem raksturīga iezīme ir spēja lidot.

Ayam cemani

Šie putni ir pilnīgi melnā krāsā. Auskariem, gaļai, ķemmīšgliemenei, kauliem ir šī nokrāsa. Putniem raksturīgs mazs, šaurs ķermenis un noapaļota krūtis. Spārni cieši pieguļ ķermenim. Arī putni izceļas ar kuplu asti un garām kājām. Putniem ir baismīgs raksturs un viegli panika.

Kuru labāk izvēlēties?

Melnās cāļus iedala vairākās kategorijās:

 • olu;
 • dekoratīvs;
 • gaļu un olu.

Tāpēc, izvēloties putnus, ir vērts apsvērt mērķi. Turklāt visām šķirnēm ir laba olšūnu produkcija. Tāpēc, izvēloties cāļus, ir vērts padomāt, vai ir vajadzīgas dekoratīvās īpašības un vai putni būs jānokauj, lai iegūtu gaļu. Atkarībā no tā ieteicams izvēlēties šķirni.

melni cāļi

Cāļus ieteicams novērtēt pēc šādiem parametriem:

 • svars;
 • olu skaits;
 • olu masa.

Gaļas šķirnes tiek uzskatītas par smagākām, un tām raksturīgs iespaidīgs izmērs. Ja plānojat audzēt putnus olu iegūšanai, ir vērts padomāt par to skaitu un svaru.

Putnu produktivitāti var palielināt. Tomēr ieteicams to darīt pēc iespējas uzmanīgāk. Šim nolūkam ir stingri aizliegts izmantot ķīmiskas vielas.

Vienīgā efektīvā metode ir vitamīnu un minerālvielu ievadīšana barībā. Lai putni būtu produktīvāki, tie ir labi jāēd. Arī cāļiem nepieciešama kvalitatīva aprūpe.

Gaļas derīgās īpašības

Neskatoties uz melnās vistas gaļas ne visai pievilcīgo izskatu, tai ir maiga un smalka struktūra, kā arī tajā ir daudz vitamīnu un aminoskābju. Sākotnējais izskats un patīkama smarža ļauj produktu izmantot dārgos restorānos.

melni cāļi

Ķīnieši ne tikai ēd gaļu, bet arī izmanto to medicīniskiem nolūkiem. Produkts palīdz tikt galā ar plaušu un kuņģa-zarnu trakta orgānu patoloģijām. Tas attīra asinis un tam ir atjaunojoša iedarbība. Melnā vistas gaļa ir ļoti noderīga sievietes ķermenim. Tas satur daudz vērtīgu komponentu. Tie ietver:

 • B, A, E, C grupas vitamīni;
 • globulīns;
 • kernozīna peptīds.

Vistas gaļa pat palīdz tikt galā ar garīga rakstura traucējumiem un palīdz veidot muskuļus.

Audzēšanas un uzturēšanas iezīmes

Tā kā melnos cāļus iegūst ar mākslīgiem līdzekļiem, viņiem gandrīz pilnībā trūkst inkubācijas instinkta. Lai audzētu putnus, ir nepieciešams inkubators. Tajā pašā laikā ir svarīgi dot priekšroku iekārtām, kurām ir ventilācija un temperatūras regulators. Vislabāk ir izvēlēties automātisko inkubatoru.

daudz vistu

1 gailis būs pietiekams 10 cāļiem. Ir pieļaujams šķērsot dažādas šķirnes. Tomēr tas novedīs pie putnu dekoratīvo īpašību zaudēšanas. Melnajām vistām un olām ieteicams iegādāties specializētās saimniecībās. Tas ir pieļaujams arī selekcionāriem, kuriem ir oficiāla reģistrācija. Šī noteikuma neievērošana var izraisīt inficētu produktu iegādi.

Veiksmīgai melno cāļu audzēšanai būs nepieciešama pareiza barība un piemēroti aizturēšanas apstākļi. Pateicoties tam, ir iespējams saglabāt normālu veselības stāvokli, augstu olu ražošanu, pilnīgu attīstību un pievilcīgu izskatu. Audzējot putnus, ieteicams ievērot šos noteikumus:

 1. Uztura pamatā jābūt granulām.
 2. Ar pubertātes sākumu putniem ir atļauts dot kombinētu maisījumu - parasti pēc 20 nedēļām.
 3. Pārtikai vienmēr jābūt pieejamai. Šajā gadījumā pārtiku ievieto barotavās un izkliedē. Pateicoties tam, putni aktīvāk pārvietosies un knābs graudus.
 4. Putniem brīvās turēšanas apstākļos ieteicams izmantot granulētu barību. Tas palīdz samazināt piesārņojuma daudzumu.
 5. Audzētājs palīdzēs jums izvēlēties optimālo ikdienas režīmu un barošanu.
 6. Cāļiem jādod vārītas olas sasmalcinātā veidā, sūkalas, biezpiens.
 7. Kad cāļi attīstās, viņiem dod sasmalcinātu graudaugu, zaļumus un barības maisījumu.

melni cāļi

Pieaugušos ieteicams barot ar dažādām labībām, vārītiem un svaigiem dārzeņiem, zāli, sienu, galotnēm. Olbaltumvielu klātbūtnei uzturā nav mazsvarīgas nozīmes.To avots var būt tārpi, kāpuri un citi kukaiņi. Arī putniem nepieciešami raudzēti piena produkti. Viņiem jādod vitamīni un minerālvielas.

Ievadot fermentētos piena produktus putnu uzturā, ieteicams būt uzmanīgiem, lai izvairītos no gremošanas orgānu darbības traucējumiem.

Lai putni normāli augtu, viņiem nepieciešams kalcijs. Šī elementa avoti var būt čaumalas, čaumalas, krīts. Vistas jābaro trīs reizes dienā. Siltajā sezonā, ja ir iespējama brīva pastaiga, pusdienu maltīti var noņemt. Ja plānojat audzēt putnus gaļas iegūšanai, pārtikas daudzums tiek palielināts.

Melnie cāļi izskatās ļoti oriģināli un tajā pašā laikā ir ļoti populāri selekcionāriem. Lai gūtu panākumus šo putnu audzēšanā, ieteicams tiem nodrošināt pilnīgu un visaptverošu aprūpi.

Nav atsauksmju, esiet pirmais, kas to pamet
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis