Vienkārša recepte, kā palielināt olu ražošanu mājās

Audzējot cāļus, ir svarīgi zināt, kā palielināt olu ražošanu, jo šos putnus ļoti bieži audzē tieši mājas olu iegūšanas nolūkos. Nodrošinot vistām piemērotus apstākļus, pienācīgu aprūpi un nepieciešamo uzturu, var ievērojami uzlabot to produktivitāti, kā arī iegūto produktu kvalitāti un garšu.

Kā palielināt olu ražošanu cāļiem mājās?

Dējējvistas tiek audzētas lielās mājputnu fermās, ciematos katrā pagalmā ir vistas, daži vasaras iemītnieki vasarā ņem putnus. Mērķis ir viens: mājās gatavotas olas, kas satur daudz barības vielu un tiek izmantotas kā ēdiens katrā ģimenē. Ja mājās turētu cāļu olu ražošana samazinās, tad tiek veikti pasākumi cāļu produktivitātes palielināšanai. Lai to izdarītu, izmantojiet vienkāršas receptes.

Dažādu faktoru ietekme uz produktivitāti

Ir daudz iemeslu, kas ietekmē olu ražošanu. Galvenie veiktspēju ietekmējošie faktori ir šādi:

 • Cāļu šķirne. Šķirnes tiek sadalītas olu, gaļas, cīņas un dekoratīvās šķirnēs. Putnus izvēlas atkarībā no mērķa, vairāk olu dod to audzēšanai īpaši audzētu šķirņu pārstāvji.
 • Putnu vecums. Olu ražošana samazinās, kad vista sasniedz noteiktu vecumu. Atkarībā no dažādiem faktoriem vidējais vecums ir 2 gadi.
 • Aizturēšanas apstākļi. Gaisa temperatūra un vistas gaļas tīrība, staigāšanas klātbūtne ir atkarīga no olu skaita, kas iegūta no vistas.
 • Stress un šoks. Putni ir jutīgi pret stresu. Olu ražošana samazināsies, ja cāļi baidās no trokšņainiem viesiem un dzīvniekiem. Arī olu būs mazāk, kad vistas atveseļosies.
 • Slimības un kaitēkļi. Infekcijas, helminti un parazīti samazina produktivitāti.
 • Vistas uzturs. Barības kvalitāte, daudzums un sastāvs, barošanas veids un regularitāte ir olu ražošanas galvenās sastāvdaļas.
 • Ūdens trūkums. Slāņiem vienmēr jābūt pieejamam tīram dzeramajam ūdenim, lai tas būtu produktīvs.
 • Gada sezona. Ziemā produktivitāte samazinās.
 • Cāļu kausēšana. Spalvu apvalka atjaunošana negatīvi ietekmē olšūnu ražošanu.
 • Gaisa temperatūra. Kad laika apstākļi kļūst vēsāki, vistas dēj mazāk olu.
 • Ganāmpulka blīvums. Ja vistu turēšanas vietā vistu ir krampjos, tas samazina olu ražošanu.

olu izskats

Kā noteikt dējējvistu piemērotību?

Lai noteiktu, cik piemērota dējējvistas ir, ir jāpārbauda izskats.Putnam, kurš spēj dēt lielu skaitu olu, ir maza ovāla galva. Korpuss ir blīvs un labi adīts, ar plašu krūtīm. Acis ir skaidras. Gluds dzeltenīgs knābis ir nedaudz saliekts uz leju, auskari ir spilgti sarkani, spalvas uz kakla ir biezas. Veselīgs, daudzsološs putns ir aktīvs, pastāvīgi kustībā, meklē ēdienu, tam ir laba apetīte un regulāri dēj olas. Ja indivīds jebkādā veidā ir nestandarta, tas tiek izmests.

Veidi olu ražošanas palielināšanai cāļiem

Lai kontrolētu cāļu olu ražošanu, jums rūpīgi un regulāri jāpārbauda mājlopi. Tas ļaus jums savlaicīgi pamanīt, vai putniem ir slimības pazīmes vai samazināta ēstgriba, un attiecīgi reaģēt. Lai palielinātu olu ražošanu, jums jāuzlabo vistas kooperatīvs, jānodrošina staigāšana un jāpielāgo uzturs.

vistas ēd

Uzturs

Barošana tieši ietekmē olu ražošanu. Kad cāļi sāk sliktāk dēt, ir jāuzlabo barības kvalitāte. Ir svarīgi pievērst uzmanību ne tikai ēdiena daudzumam, bet arī sastāvam, kā arī ēdiena uzņemšanas regularitātei un vienmērīgumam.

Diēta

Putni jābaro pēc precīzi noteikta grafika, pie kura viņi ātri pierod. Ja pārtika tiek izdalīta neregulāri, cāļi, gaidot cienastu, pūlēsies. Kad barotavas tiek piepildītas vienlaicīgi, vistu mājas iemītnieki to ātri atcerēsies un noteiktā stundā pulcēsies:

 • Rīta maltīte. Pirmo reizi ēdiens tiek dots tūlīt pēc pamošanās. Ziemā, neraugoties uz dabiskā dienasgaismas stundu novēlotu sākumu, ar mākslīgā apgaismojuma palīdzību dienasgaismas stundas tiek palielinātas, un rīta daļa tiek dota vienlaikus ar vasaru. Tādējādi cāļu olu ražošana nesamazināsies.
 • Vakara maltīte. Ieteicams dot graudus naktī, un izskatu ir labāk mainīt katru dienu. Piemēram, šodien ir auzas, rīt ir kvieši, aizvakar mieži. Pēdējās barošanas laiku aprēķina tā, lai cāļiem būtu laiks nokošēt porciju, pirms viņi dodas cept, tas ir, apmēram stundu pirms gulētiešanas.

vistas barība

Ziemā cāļus baro trīs reizes dienā, savukārt no rīta un pēcpusdienā jūs varat dot mitru barību un maltu graudu biezeni, vārītus kartupeļus, klijas, bet vakarā - graudus. Vasarā, ja dējējvistām ir pietiekami daudz vietas pastaigām, tās pāriet uz divkāršu barošanas režīmu; turot putnus telpās, barību joprojām dod 3 reizes ar regulāriem starplaikiem.

Diēta

Lai no dējējvistām iegūtu daudz olu, ir nepieciešams nodrošināt pietiekamu uzturu, kurā būs organismam nepieciešamās vielas. Barību sadala sausā, mitrā un sajauktā:

 • Sausa pārtika ir graudu maisījums. Tas var ietvert miežus, auzas, kviešus, rudzus, titānus (kviešu un rudzu hibrīds).
 • Mitru pārtiku neuzglabā ilgu laiku, labāk ir gatavot tieši pirms lietošanas un dot tādā daudzumā, lai cāļi stundā sakostos, pretējā gadījumā pārpalikums paskābinās. Biežāk par šādu barību izmanto kliju misu, vārītus kartupeļus, dārzeņus, pārtikas atkritumus.
 • Jauktu barību ražo, sajaucot sausu un mitru.

labs uzturs

Cāļu uzturā papildus pārtikai vajadzētu saturēt tīru ūdeni pietiekamā daudzumā. Ir jāuzrauga dzeršanas trauki, tos papildinot, kad tie kļūst netīri vai tukši. Lai uzlabotu gremošanu, putniem tiek doti mazi oļi, grants vai smiltis.

Uzturā ietilpst vitamīni un mikroelementi, barībai pievienojot premiksus - vitamīnu un minerālu kompleksus.

Barības maisījumu izmantošana

Gatavo komerciālo barības maisījumu izmantošana ietaupa mājputnu audzētāja laiku, kā arī garantē, ka putns saņem ķermenim nepieciešamās vielas. Barības sastāvs pieaugušām dējējvistām visbiežāk ietver kviešu, miežu, kukurūzas, sojas un saulespuķu miltus, gaļas vai zivju miltus, sasmalcinātu čaumalu, fosfātu un sāli. Jūs varat pagatavot barības maisījumu ar savām rokām, sasmalcinot un sajaucot visas sastāvdaļas.

barības maisījumu izmantošana

Augstas produktivitātes šķirnes

Lai iegūtu maksimāli iespējamo olu skaitu, par to jādomā pat slāņu izvēles posmā. Ir šķirnes ar augstu olu ražošanu, tām jāpievērš īpaša uzmanība, ja viņi plāno turēt cāļus tikai olu labad:

 • Leghorn. Neskatoties uz to, ka Leghorn cāļi ir kautrīgi, viņi ražo daudz olu: reģistrētais rekords bija 371 ola gadā. Putni sāk riet no pieciem mēnešiem.
 • Hisex. Šī šķirne ir Leghorn hibrīds, un tai ir arī liela olu produkcija - līdz 300 gadā. Cāļiem ir laba imunitāte un tie ir izturīgi pret aukstu laiku.
 • Lomans Brauns. Šķirnes priekšrocība ir cāļu mierīgais raksturs un lielais olu skaits - līdz 320 gadā. Turklāt putniem ir augstas adaptīvās īpašības. Trūkums ir tāds, ka produktivitāte ir ievērojami samazināta, ja vista ir attiecīgi tikai pusotra gada veca, sastāvs būs pastāvīgi jāatjaunina.

Kādi aizturēšanas nosacījumi ir nepieciešami?

Lai palielinātu olu ražošanu, ir svarīgi nodrošināt cāļus ar piemērotiem turēšanas apstākļiem. Vistas kooperatīva un pastaigu laukuma izvietojums tieši ietekmē slāņu produktivitāti.

aizturēšanas apstākļi

Vistas gaļas mikroklimats

Cāļiem tiek nodrošināts mājokļa lielums - puse kvadrātmetra uz vienu cilvēku. Optimālā gadījumā vistas kooperatīvam vajadzētu būt 22-25 grādiem, lai uzturētu šādu temperatūru, izolētu grīdu, sienas un griestus, uzstādītu sildītājus. Lai iegūtu svaigu gaisu, ventilācijai jābūt organizētai, uzstādītai tā, lai nebūtu caurvēju. Logi nodrošinās dabisku apgaismojumu, lampas - mākslīgas.

Higiēnu uztur regulāra padevēju tīrīšana un mazgāšana.

Staigājošās vistas

Putnu laukumam jābūt ietilpīgam, ieskautam ar augstu žogu, iekšpusē ir uzstādīti padevēji, dzērāji, sēta zāle. Ir nepieciešams nodrošināt nojume no saules un nokrišņiem.

slāņi staigā

Apgaismojums

Dienasgaismas stundām labu sniegumu vajadzētu būt no 14 līdz 16 stundām. Ja nepieciešams, piemēram, ziemā, apgaismojumu regulē, vistas gaļiņā uzstādot un ieslēdzot papildu lampas.

Piespiedu mols

Piespiedu formēšanu parasti izmanto lielās saimniecībās vai mājputnu fermās. To izmanto cāļiem no apmēram pusotra gada, lai nevis aizstātu dējējvistas, kuras laika gaitā sāka dēt mazāk olu, ar jaunu, bet gan lai viņā pamudinātu jaunu dēšanas ciklu.

Tas pagarina indivīda dzīvi, dziedina putnu un paaugstina olu kvalitāti. Pretstatā ilgstošai dabīgai formēšanai, piespiedu kaisīšana notiek īsākā laika posmā, un zootehnisko metožu dēļ to izraisa visi mājlopi vienlaicīgi.

Var un vajadzētu palielināt mājas cāļu olu ražošanu. Vienkāršas metodes ļaus jums nodrošināt slāņus ar pareizu uzturu un pareiziem turēšanas apstākļiem, kas palīdzēs uzlabot to produktivitāti.

Nav atsauksmju, esiet pirmais, kas to pamet
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis