Kā labākos veidos sasiet gurķus atklātā laukā

Gurķi ir ķirbju raža, kas var izaugt līdz divu metru augstumam. Daudzi nepieredzējuši dārzeņu audzētāji nepievērš uzmanību šai gurķu īpašībai un uzskata, ka nav nepieciešams tos sasiet. Daži cilvēki arī domā, ka nesaistīti augi saņems vairāk mitruma.

Tomēr šis viedoklis ir kļūdains, un gurķiem ir nepieciešams atbalsts. Ja jūs savlaicīgi nesaistīsit krūmus, tie sāks izžūt un saplīst. Tāpēc pirms šādu augu audzēšanas jums jāizdomā, kā sasiet gurķus atklātā laukā.

Kāpēc piesiet krūmus

Ne visi dārznieki zina, vai gurķus sasiet ārā. Lai to saprastu, jums vajadzētu iepazīties ar galvenajiem iemesliem, kāpēc tiek veidoti balsti augstiem krūmiem.

Gurķu sasiešana atklātā laukā tiek veikta, lai pareizi izveidotu krūmus un palielinātu to augļu daudzumu. Šīs audzēšanas metodes izmantošanai ir arī citas priekšrocības:

 1. Ja jūs pareizi sasietat gurķus, tad to vīnogulāji augs labāk, un procesi kļūs garāki. Laika gaitā uz tiem sāks parādīties lieli augļi un ziedkopas.
 2. Piesieti augi, kas cieš no noteiktām slimībām, joprojām virzīsies uz veselīgu vīnogulāju, kas nevar inficēties ar šo slimību.
 3. Bukses, kas piesietas pie atbalsta, izskatās daudz glītākas.
 4. Konstrukcija neaizņem daudz vietas, jo gurķi aug vertikāli un neaug.
 5. Lai ātri savāktu nogatavojušos augļus un nepavadītu daudz laika to meklēšanai aizaugušos krūmos, jums jāpiesaista gurķi.
 6. Gurķu prievīte atklātā laukā ir obligāta, jo tā neesamības gadījumā lielie krūmi sāks sadalīties smago augļu dēļ, kas novedīs pie auga nāves.

prievīte gurķu dārzā

Materiāli un instrumenti

Pirms gurķu sasiešanas atklātā laukā jums vajadzētu izdomāt, kādi rīki un materiāli būs nepieciešami šī darba veikšanai. Ir ļoti svarīgi izmantot vispiemērotākos materiālus, kas var droši nostiprināt kātiņus. Gurķiem gatavots zeķturis ir izveidots, izmantojot šādas ierīces:

 • stieņi no koka vai metāla;
 • stipra stieple vai aukla;
 • plastmasas vai metāla siets;
 • prievīšu materiāls, kas stingri derēs pret krūmu kātiem.

Jaunais materiāls gurķu sasiešanai tiek izvēlēts ļoti uzmanīgi, jo nepiemēroti prievītes var kaitēt trauslajiem un delikātajiem kātiem.

Nav ieteicams izmantot vadus, vītnes un līnijas.Viņi cieši sagriezīs krūmos un saspiedīs tos. Tas var izraisīt auga nāvi.

Labākais gurķu sasiešanas materiāls ir kokvilnas audums. Tās izturībai būs pietiekami, lai droši noturētu augu. Tas ir arī diezgan plašs un nekaitēs krūmu kātiem. Tā vietā var izmantot neilona sintētiskos audumus. Piemēram, sabojātas zeķubikses dažreiz tiek izmantotas, lai piesietu krūmus. Tie ir spēcīgi, mīksti, labi izstiepjas un nespiež kātu.

Arī prievītes gurķiem varat izmantot īpašus klipšus, kas ir atkārtoti lietojamas ierīces. Tie ir izgatavoti no plastmasas un ir lieliski piemēroti smago gurķu suku uzturēšanai. Klipus var izmantot daudzus gadus, līdz tie sabojājas.

Cilvēkiem, kas audzē gurķus rūpnieciskā mērogā, labāk ir sasiet krūmus ar speciālu instrumentu, kura princips ļoti līdzinās skavotājam. To var izmantot, lai sasietu kātu pie balsta.

Pamatmetodes

Daudzi nezina, kā vislabāk sasiet gurķus. Ir divas galvenās metodes bukses nostiprināšanai. Gurķu sasiešanas metodes atklātā laukā atšķiras viens no otra, un tāpēc katrs no tiem jāapsver atsevišķi.

Horizontāli

Lai saprastu, kā pareizi piesiet bukses horizontālā veidā, jums vajadzētu iepazīties ar tā īpašībām.

horizontāls prievīte gurķis

Šī metode ir visizdevīgākā un vienkāršākā cilvēkiem, kuri iepriekš nav bijuši iesaistīti gurķu audzēšanā. Lai to izdarītu, dārza tuvumā ir nepieciešams āmurēt divus balstus, kurus var izmantot kā parastos koka statņus vai metāla caurules. Starp balstiem vairākās rindās jāvelk spēcīga virve. Attālums starp tiem nav pārāk liels un ir aptuveni 35–40 cm.

Lai veiktu prievīte, kāti no apakšas ir kārtīgi piesaistīti ar mezglu pie balsta. Kad krūmi sāk izaugt, uz balstiem tiek izgatavoti vairāki mezgli, lai piestiprinātu papildu vertikālās virves.

Galvenais horizontālās metodes trūkums ir tāds, ka stublāji, kas sasnieguši augšējo balstu, nokarāsies. Lai izvairītos no šīs problēmas, ieteicams periodiski noņemt garus dzinumus vai veikt ļoti augstu atbalstu.

Vertikāli

Šo vienkāršāko metodi bieži izmanto arī dārznieki. Lai saprastu, kā izgatavot vertikālu prievīti, jums jāiepazīstas ar pamata ieteikumiem.

Pirmkārt, gultas malās tiek uzstādīti īpaši balsti. Tad to augšpusē horizontāli tiek izstiepta stipra virve. Tas kalpo kā atbalsts apmēram 4-5 cm plata auduma sasiešanai.Vertikālo auduma joslu skaits ir tieši atkarīgs no tā, cik gurķu krūmu aug dārzā.

Sloksnes apakšējās malas ir piesaistītas bukses pamatnei. Šajā gadījumā tiek izgatavota brīva cilpa, lai augs bez problēmām varētu ietīt ap balstu un augt augšup. Gurķu vertikālā prievīte ļauj iestādīt dārzu ar ievērojamu gurķu daudzumu.

Auduma sloksņu vietā varat izmantot īpašas atbalsta nūjas. Šajā gadījumā pie katras bukses būs jānovieto vairāki šādi stiprinājumi, lai droši piestiprinātu bukses.

Neparasti veidi

Ir vairākas metodes, kuras dārznieki neizmanto tik bieži kā citi.

režģa tīkls gurķiem

Gurķu koks

Ne visi zina, kā šādā veidā sasiet gurķus dārzā. Pēc tā izmantošanas piesaistītie krūmi kļūst kā parastie koki.

Kamēr gurķus piestiprina pie balstiem, tiek izgatavota bīdāma cilpa un piesieta pie režģa. Pātagas, kas atrodas sānos, tiek sadalītas dažādos virzienos un piestiprinātas pie apakšējiem balstiem. Kad uz tām sāk parādīties sieviešu olnīcas, tās var savienot ar galveno režģi. Sānu un centrālo dzinumu nepieciešams sasaistīt tā, lai leņķis starp tiem būtu aptuveni 50–60 grādi.

Izmantojot plastmasas pudeles

Daudzi cilvēki, kuri nezina, kā pareizi sasiet gurķus, domā, ka šim nolūkam vajadzētu izmantot tikai īpašas ierīces. Tomēr to var izdarīt pat ar plastmasas pudeļu palīdzību. Plastmasa ir diezgan izturīgs un augstas kvalitātes materiāls, tāpēc pieredzējuši dārznieki to izmanto kā dzinumu fiksatoru.

Optimāla biezuma un garuma stiprinājuma izgatavošanai var izmantot jebkuru plastmasas pudeli. Jūs varat tos piestiprināt pie balsta, izmantojot parasto skavotāju.

Mucas izmantošana

Daudzi nezina, kā salabot krūmus gurķi mucās... Šo metodi izmanto daudzi vasaras iedzīvotāji, kad viņiem ir nepieciešams ietaupīt brīvu vietu vietnē. Šajā gadījumā gurķi sēž mucās, kas piepildītas ar sagatavotu augsni. Laika gaitā krūmi sāk augt un sasniegt zemi.

Prievīte uz lokiem

Lielākā daļa cilvēku ir pieraduši izmantot U-veida režģis gurķu nostiprināšanai... Tomēr augus tā vietā var savienot ar lokiem. Lai to izdarītu, zem virves ir piesaistītas vairākas virves, pie kurām tiks piesieti augsti krūmi.

Izmantojot dabisko režģi

Šī metode ir viena no vienkāršākajām, jo ​​jums pašiem nav jāizveido un jāinstalē balsti. Pietiek stādīt gurķus netālu no žoga, lai viņi varētu auklas ap to un mierīgi augt augšup. Vienīgais šīs metodes trūkums ir tāds, ka rudenī jums būs jārisina žogu tīrīšana no žāvētām lapām.

Režģu pielietošana

Krūmu sasiešanai dažreiz tiek izmantots īpašs tīkls, kuru varat pats izgatavot vai iegādāties veikalā. Tas ir lieliski piemērots tādu augu audzēšanai, kuri stipri cirtaini. Zeķturim varat izmantot produktus ar dažāda lieluma sekcijām. Optimālā acs izmēra izvēle ir atkarīga no tā, cik lielas bukses tam tiks piesaistītas.

Izstrādājumi ir piestiprināti pie balstiem, kas uzstādīti katras gultas galā. Pieaugot, bukses piestiprinās pie acu sekcijām un pīs to pamatni.

tīkls prievīšu gurķiem

Izplatītas kļūdas

Sasaistot gurķus, ieteicams izvairīties no šādām kļūdām:

 • Vēlu prievīte. Gurķu skropstas ir ļoti trauslas, un bez prievītes tās var salūzt augļu svara dēļ. Ja savlaicīgi nav iespējams piesiet krūmus, tad labāk tos audzēt izplatībā.
 • Stingrs prievīte augiem. Gurķu dzinumus nedrīkst sasiet pārāk stingri, jo tas var sabojāt kātu. Tas arī noved pie pātagas uztura pasliktināšanās un dažreiz līdz auga nāvei.
 • Izmantojot pārāk stingrus materiālus. Stieņu sasiešana ar plastmasas saitēm un bargām auklām var sabojāt dzinumu virsmu. Sākumā šie ievainojumi nav pamanāmi, bet laika gaitā tie var izraisīt slimības, ko pārnēsā sēnīšu sporas.
 • Vēla virsotnes savīšana. Tas savlaicīgi jāapgriež ap balstu. Ja tas nav izdarīts, laika gaitā augšdaļa sāks krist un sadalīties.

Secinājums

Gurķu audzēšanas laikā tie jāpiestiprina pie īpašiem balstiem. To izdarīt ir pavisam vienkārši, tāpēc katrs var tikt galā ar šādu darbu. Lai to izdarītu, pietiek iepazīties ar visām prievīšu gurķu iespējām atklātā laukā.

Atsauksmes
 1. Nastja
  11.11.2017 19:19

  Es izmantoju horizontālo metodi, kas man šķiet vienkāršākā un efektīvākā. Labāk ir nekavējoties uzstādīt garu atbalstu, lai vēlāk nebūtu problēmu ar tiem gurķiem, kas ir sasnieguši tā robežu.

  Atbildēt
 2. Irina
  12.12.2017 07:01

  Es vienmēr sasēju gurķus. Pirmkārt, ir ļoti ērti savākt, nezāles, ūdeni. Otrkārt, tas ir skaisti. Man gar žogu aug gurķi, tāpēc es neuztraucos. Sānu puse ir saulaina, vienmēr ir daudz gurķu. Un šogad es izmēģināju jaunu audzēšanas metodi man. Mēs piestiprinājām zemes maisu no sāniem uz garāžu. Es tajā caurumoju caurumus un iestādīju gurķu sēklas. Jūs neticēsit, cik skaisti tas ir, kad pātagas nokarājas, un gurķi ir uz tiem. Bet šī metode ir vairāk piemērota vietnes dekorēšanai. Labas ražas.

  Atbildēt
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis