Ko var un ko nevar barot ar aitām pēc jērēšanas un ēšanas biežuma

Liellopu audzēšana ir smags darbs un liela atbildība. Šāda uzņēmuma panākumi ir iespējami tikai pareizas uztura un dzīvnieku turēšanas nosacījumu izpildes rezultātā. Lai to izdarītu, liellopiem jāpievērš liela uzmanība un pienācīgi jāpavada savs laiks. Šis jautājums ir īpaši akūts mazu jēru dzimšanas laikā. Jums jāzina labākais veids, kā aitas pabarot pēc atnešanās.

Diēta aitām pēc jērēšanas

Sievietēm grūtniecības laikā un pēc dzemdībām jāsaņem pastiprināta barošana. Parasti aitām parastais uzturs ir dārzeņu pārtika:

  • sulīgs lopbarība (garšaugi, bietes, kartupeļi, skābbarība, burkāni) - 80%;
  • koncentrāti - 5%;
  • rupjā lopbarība (siens, salmi) - 10%;
  • dzīvnieku barība (biezpiens, olas);
  • minerālu piedevas.

Pēc jēra piedzimšanas aitām jāsaņem lielāks barības daudzums, kas stiprināts ar vitamīniem, kam jāpievieno īpašas piedevas dzīvniekiem. Tajos ietilpst raudzēti piena produkti un vistas olas. Pārliecinieties, ka novērojat ūdens uzņemšanu. Šķidrumam vienmēr jābūt traukā. Pretējā gadījumā var rasties problēmas ar piena ražošanu, kas galu galā pasliktinās jēra veselību.

Aitas uzturu ieteicams atstāt tādu, kāda tā bija pirms dzemdībām. Pēkšņu izmaiņu rezultātā jēros var rasties gremošanas sistēmas traucējumi. Pirmajā posmā viņu uzturs nedrīkst atšķirties no tā, kas vēl bija dzemdē. Pakāpeniski izvēlni var mainīt tikai trešajā dienā pēc atnešanās.

Turklāt barības daudzums ir atkarīgs no dzimušo jēru skaita. Aita, kas ieguvusi vienu pakaišu, ražo par 40% mazāk piena nekā mātīte, kurai ir divi. Otrajā gadījumā aitas piena ražošanai tērē daudz vairāk enerģijas. Tajā pašā laikā jums precīzi jāaprēķina barības daudzums, jo aitas nedrīkst pārmērīgi barot.

aitas dzimšana

Cik bieži barot

Pēc atnešanās aitām pēc 5-6 stundām aitām vajadzētu patstāvīgi pamest pēcdzemdības. Lai atvieglotu šo procesu, aitām ik pēc 2 stundām piešķir 1,5 litrus silta ūdens. Ja rezultātā pašas pēcdzemdības neiznāk, viņi zvana veterinārārstam, pretējā gadījumā var attīstīties asins saindēšanās.

Eksperta atzinums
Zarechny Maxim Valerievich
Agronoms ar 12 gadu pieredzi. Mūsu labākais vasarnīcu eksperts.
Kad apmēram 6 stundas pēc atnešanās varat barot pirmo reizi. Lai to izdarītu, jums jāgatavo putra no silta ūdens un 0,6 kg augstas kvalitātes barības. Tādējādi jums ir nepieciešams barot mātīti 2-3 dienas.

Perioda otrajā pusē jēru baro trīs reizes dienā. Dzīvniekam dienā vajadzētu patērēt 4-5,25 kg dažādas barības. Zemākā robeža ir piemērota mātītēm, kas sver līdz 50 kg, un vairāk ēdienu - līdz 60 kg. Pēc atnešanās šim ēdiena daudzumam nedēļas laikā vajadzētu palielināties par 30%.Tā kā veselīga barošana prasa vairāk enerģijas un līdz ar to arī vairāk pārtikas.

Aizliegti pārtikas produkti

Aitām nav atļauts patērēt salmus, sienu vai zāli ar rasu. Viņiem tas ļoti patīk, bet tas izraisa vēdera uzpūšanos, kas nelabvēlīgi ietekmē aitu veselību. Tā rezultātā tiek traucēti piena ražošanas procesi, un enerģija tiek tērēta gremošanas sistēmas rehabilitācijai. To nekad nevajadzētu pieļaut. Tāpēc daži lopkopji ēdienam pievieno absorbējošu (kokogles).

Sākotnējā periodā jūs nevarat pārmērīgi barot dzīvnieku. Tāpēc koncentrāti var tikt izslēgti no uztura. Tos aizstāj ar dzīvnieku barību un daudz sulīgu barību. Lai neradītu gremošanas sistēmas traucējumus, ir svarīgi uzturēt mikrofloras līmeni aitu spureklī.

Ja to baro ar koncentrātu, tā daudzums nedrīkst pārsniegt 500 gramus dienā. Uzturs ir galvenā dzīvnieku veselības sastāvdaļa. Tāpēc šim procesam ir jāpieiet uzmanīgi, viss jāaprēķina un pareizi jābaro aitām, it īpaši pēc jēra atnešanas.

Nav atsauksmju, esiet pirmais, kas to atstāj
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis