Kad un kā pareizi izvēlēties tomātus, laiks

Tomātu stādus kodina, lai uzlabotu sakņu sistēmu un palēninātu auga augšanu. Tomātiem piemēro šo procedūru pēc tam, kad uz to kāta ir parādījušās 2 dīgļlapas vai 2 īstas lapas. Picking vienmēr rada stresu. Šo procedūru nevar atlikt vēlāk. Jaunībā augi vieglāk panes pārstādīšanu un sakņu saspiešanu. Pēc tam pārstādītie tomāti labāk attīstās un dod lielāku ražu.

Kas ir tomātu novākšana: kā tas ietekmē augus?

Picking - jaunu stādiņu pārstādīšana no viena konteinera uz otru, izmantojot tapu. Tomātus pārstāda divas nedēļas pēc sēklu sēšanas. Augam, kas izaudzis līdz 5 centimetriem, vajadzētu būt 2 dīgļlapu vai 2 īstām lapām. Stādu uzmanīgi izņem no kastes kopā ar zemes klaipu, nepieskaroties kātam. Operācija tiek veikta ar kādu asu priekšmetu, piemēram, zobu bakstāmais. Tādējādi blīvi augoši augi tiek retināti. Tos pārvieto uz citu, ietilpīgāku lodziņu.

Pirms niršanas zeme ir nedaudz jāsamitrina un jāatbrīvo. Asns tiek noņemts no kastes, lai nesabojātu saknes. Novākšanas laikā centrālā sakne tiek saīsināta par 1/3. Šī procedūra stimulē sānu sakņu attīstību. Pēc tam augs attīsta jaudīgāku sakņu sistēmu.

Pirms stādīšanas pārstādīšanas tiek sagatavots augsnes maisījums. Tam vajadzētu sastāvēt no dārza, lapu augsnes, kūdras, smiltīm, organiskām un minerālvielu piedevām. Sagatavoto augsni ielej speciālā traukā, samitrina ūdenī un tajā ar tapām izveido padziļinājumus. Pēc pārstādīšanas stādu, zemi tā tuvumā viegli nospiež ar zobu bakstāmais. Pēc novākšanas kāpostu dzirdina un ievieto siltā telpā, lai tas iesakņotos.

tomātu paņemt

Tūlīt pēc pārstādīšanas stādi kādu laiku sasalst. Tad viņi aug aktīvāk nekā tie, kas netika pārstādīti. Atkarībā no šķirnes stādus pārnes dažāda lieluma kastēs.Tomāti ar zemu augšanu tiek stādīti traukos ar tilpumu 200-500 mililitrus (var izmantot lielas plastmasas krūzes). Augstie tomāti tiek stādīti dziļākos podos. Stādus no kastēm var pārstādīt plastmasas maisiņos, kas piepildīti ar substrātu.

Transplantācijas laikā dārzā šādu maisiņu uzmanīgi sagriež ar šķērēm un nolaiž iegremdētājā, un pēc tam to izvelk no zemes.

Šī pārstādīšanas metode nekaitē tomātu sakņu sistēmai. Tieši tādu pašu efektu var sasniegt, dalot stādus kūdras podos. Picking stimulē lēnām augošu kultūru, piemēram, tomātu, attīstību. Sakarā ar iekļūšanu zemē transplantācijas laikā augi stiepjas mazāk. Galu galā pirms stādīšanas dārzā stādi attīstās apmēram 2 mēnešus. Šajā laikā viņai vajadzētu izaugt tikai līdz 30 centimetriem. Ja stādi ir ļoti garš, tad tie iesakņoties sliktāk.

tomātu paņemt

Picking ļauj jums noraidīt slimo un trauslo augu. Centrālās saknes saspiešana par 5 milimetriem paātrina sānu sakņu veidošanos. Pēc tam novākšana palielina tomātu ražu.

Metodes priekšrocības un trūkumi

Izvēlei ir savi pozitīvie un negatīvie punkti. Šī agrotehniskā tehnika prasa piesardzību. Ja jūs skriešanās un izvelciet stādus no sausas zemes, tie var tikt sabojāti.

Plūšanas priekšrocības:

  • uzlabojas stādu stāvoklis;
  • vāji un bojāti augi tiek izmesti;
  • stādu hipokotāla ceļa pagarinājums tiek novērsts, jo tas padziļinās zemē;
  • galvenās saknes saspiešanas dēļ tiek izveidota šķiedraina sakņu sistēma;
  • tiek uzlaboti audzēšanas stādu audzēšanas apstākļi;
  • pēc pārstādīšanas dārzā raža palielinās.

tomātu stādi

Mīnusi picking:

  • neliela kavēšanās stādu attīstībā;
  • transplantēto dzinumu nāve ar nepareizu izvēli.

Izvēlieties metodes

Ir vairāki veidi, kā pārstādīt tomātus. Visu šo metožu būtība ir vienāda - augi tiek pārstādīti no viena konteinera uz otru. Tiesa, transplantācija tiek veikta dažādos veidos.

Klasiskā

Klasiskās metodes būtība ir šāda: augus viegli dzirdina 2 stundas pirms novākšanas. Sagatavojiet konteinerus, kur stādus pārvedīs. Krūzes piepilda ¾ ar zemi. Tad tajā tiek izveidots piespraude saknes garumam. Dīgsti uzmanīgi no trauka izņem ar karoti vai tapu kopā ar zemes gabalu. Garākā sakne ir nogriezta par 5 milimetriem. Kātiņš ir aprakts augsnē gandrīz līdz dīgļlapu lapām. No zemes virsmas līdz lapām jābūt 1-2 centimetru attālumā. Apkaisīt stādu ar augsni un laistīt.

tomātu paņemt

No filmas līdz autiņam

Tomātu sēklas var sēt plastmasas kastēs, kas izklātas ar spēcīgu siltumnīcas plēvi. Tvertnes pārklāj ar apaugļotu augsnes maisījumu. Kad stādi nedaudz aug, tie tiek pārstādīti autiņos, kas izgatavoti no plastmasas iesaiņojuma. Izaudzētos asnus dzirdina, izņem no kastes kopā ar polietilēnu.

Paņemiet vienu augu vienlaicīgi ar karoti un iesaiņojiet tasēs, kas izgatavotas no siltumnīcas plēves.

Katrā autiņā augsni ielej līdz dīgļlapu lapām. Ja uz asna joprojām ir īstas lapas, tām jāpaliek virs šādas glāzes. Visus stādus ruļļos cieši sablīvē traukā, un zemi dzirdina.

tomātu paņemt

Kā ienirt tomātus, kas iestādīti tabletēs

Tomātu sēklas var sēt kūdras tabletēs. Šie konteineri jānovieto uz plastmasas paletes un laiku pa laikam apūdeņo. Kad uz augiem parādās 3-4 lapas, stādus nepieciešams ienirt. Lai to izdarītu, ņemiet dziļākas krūzes un ielejiet tajās nedaudz auglīgas augsnes. Pašajās brillēs jāizveido drenāžas caurumi.

Šādās tasītēs ievieto kūdras tabletes kopā ar asniem. Iepriekš no tabletēm tiek noņemta acs.Stādus, kas pārstādīti lielos traukos, apkaisa ar zemi gandrīz līdz dīgļlapu lapām. Jaunos traukos stādi aug, līdz tie tiek pārstādīti dārza gultā.

kūdras tabletes

Kad pēc dīgšanas nirt tomātus

Tomāti ienirst, kad uz kāta parādās 2 dīgļlapas vai 2 īstas lapas. Parasti pirmās lapas aug 7 dienas pēc sēklu sēšanas. Pareizi izgatavots paraugs uzlabo dīgļa kvalitāti. Stādi tiek pārstādīti lielos traukos divu vai trīs nedēļu vecumā. Ja jūs pievelkat ar niršanu, kaimiņu augi savā starpā saplūst pēc saknēm, un tos būs grūti atdalīt.

Optimālie datumi 2019. gadā

Sēklas, kas sētas marta vidū, ienirst marta pēdējās dienās vai aprīļa sākumā. Jūs varat pārstādīt augus vēlāk, kad uz tiem ir izveidojušās ne vairāk kā 4 lapas. Iepriekš tiek ravēti pārāk biezi stādi.

tomātu paņemt

Labvēlīgi datumi saskaņā ar Mēness kalendāru

Izvēloties tomātus, ieteicams pievērst uzmanību Mēness fāzei. Stādu pārstādīšana tiek veikta tikai uz augoša mēness, tas ir, no 7. līdz 13. vai no 15. līdz 20. martam. Tādās dienās sulas virzās augšup no saknēm. Stādi, kas pārstādīti uz augošā mēness, ir veselīgāki un stiprāki. Nav vēlams tomātus pārstādīt uz samazināšanās mēness (no 1. līdz 5., no 23. līdz 27., no 29. līdz 31. martam), jaunmēness (6. marts) un pilnmēness (21. marts).

Tomātu sagatavošana marinēšanai

Tomātu pārstādīšana no viena trauka uz otru notiek vairākos posmos. Sākumā augsne, kurā tiek sēti stādi, ir nedaudz samitrināta. Tad stādus atsevišķi izņem no kastes un ar iepriekš sagatavotu barības vielu maisījumu pārnes atsevišķās tasītēs. Pēc novākšanas augus dzirdina.

stādi glāzēs

Tomātu sagatavošana marinēšanai

2 stundas pirms pārstādīšanas augsne ar stādiem ir nedaudz samitrināta. Nav vēlams applūst augsni ar ūdeni. No šādas augsnes ir grūti noņemt stādus, augi var saplīst. Ja augsne netiek dzirdināta un irdināta, augsnes garoza neļaus kāpostiem izstiepties bez bojājumiem.

Konteineru sagatavošana

Tomātus var pārstādīt koka kastēs, plastmasas kasetēs, kūdras tasītēs, kūdras tabletēs, plastmasas tasītēs, jogurta kastēs, skābā krējuma, mājās gatavotās kastēs, plastmasas maisiņos. Iepriekš koka vai plastmasas trauku applaucē ar verdošu ūdeni un mazgā ar vāju kālija permanganāta šķīdumu. Lai mitrums izkļūtu, apakšā ir jāizdara caurumi.

tomātu paņemt

Kūdras podi vai tabletes tiek ievietoti dezinficētā paplātē. Pēc stādīšanas tajās iestādītie stādi pēc mēneša tiek stādīti dārza gultā ar glāzi. Izmantojot šo metodi, sakņu sistēma nav ievainota transplantācijas laikā. Kūdra sadalās un kalpo kā papildu mēslojums tomātu kāpostiem.

Kāda zeme ir nepieciešama tomātu novākšanai

Ieteicams audzētos stādus pārstādīt labi apaugļotā augsnē. Pārstādīšanai ir piemērota dārza un velēnu zeme, sajaukta ar kūdru, smiltīm, sapuvušu deviņvīru spēks vienādās proporcijās. Augsnes maisījumu var dzirdināt ar mēslošanas līdzekļu šķīdumu (10 litriem ūdens ņem 20 gramus superfosfāta un kālija sulfāta). Iepriekš zeme tiek dezinficēta ar vāju kālija permanganāta šķīdumu.

stādi lāpstiņā

Nosakiet, kur tomātiem ir divas īstās lapas

Novākšanu veic divu īstu lapu fāzē vai tad, kad uz kātiņa parādās divas dīgļlapu lapas. Īstas lapas parādās tūlīt pēc dīgļlapām. Pārstādīšanas laikā noteikti saīsiniet stādu sakni.

Saknes saspiešanas princips

Stāds, kas izņemts no zemes, ir nedaudz jāsaīsina. Viņš sasprauž galveno, tas ir, garāko sakni. Tas ir saīsināts par 5 milimetriem. Šī procedūra stimulē sānu sakņu augšanu.

Šķirošanas tehnoloģiskais process

Soli pa solim novākšanas tehnoloģija: vispirms viņi sagatavo zemi, kurā tiks veikta transplantācija, pēc tam stādus izņem no viena konteinera un pārstāda citā.

tomātu paņemt

Augsnes maisījumam vajadzētu sastāvēt no dārza, lapu vai kūdras augsnes, kūdras, smiltīm un sapuvuša humusa. Augsni ielej tasītēs, kuras dezinficē ar vāju kālija permanganāta šķīdumu. Ieteicams iepriekš mēslot zemi ar superfosfāta un kālija sulfāta šķīdumu.

Rūpes par tomātiem pēc

Novākšanas vēstnieka tomāti jāpievieno un jānovieto siltā vietā. Stādi nedaudz stāvēs, un tad viņi sāks augt. Stādus ieteicams laistīt regulāri. Jāuzmanās, lai krūzīšu augsne neizžūtu un nebūtu pārāk mitra. Augi tiek turēti labi apgaismotā telpā.

Augot, stādi tiek pagriezti pret sauli, lai stublāji aug vienmērīgi un nav slīpi uz vienu pusi.

Ir svarīgi nodrošināt, lai stādi netiktu pārāk izstiepti. Lai to izdarītu, istabas temperatūra tiek samazināta no 22 grādiem līdz 18 grādiem, un pēc tam līdz 15 grādiem.

tomātu stādi

Ko darīt, ja pirms marinēšanas tomātu stādi ir izstiepti?

Ja telpā, kur stādi aug, ir maz gaismas, bet pārāk silts, tomātu kāti ir stipri izstiepti. Garu plānu kātu iegūst, ja asnus bagātīgi dzirdina ar ūdeni un uzliek daudz pārsēju. Spēcīgi iegareni stādi niršanas laikā ir dziļi iegremdēti zemē (1-2 centimetru attālumā no dīgļlapu lapām).

Novākt iegarenu tomātu stādus

Ja stādus pirms pārstādīšanas stingri izstiepj, tos var ietaupīt. Dīgstus uzmanīgi noņem no zemes, pēc tam pārstāda lielās tasītēs. Garais kātiņš ir klāts ar vaļēju augsni līdz 2 dīgļlapu lapām.

sējeņu tomāts

Kādas problēmas var rasties un kā tās risināt

Pēc novākšanas dažreiz rodas dažādas problēmas ar stādiem. Stādi var palēnināt augšanu vai pat nomirt. Ir svarīgi noskaidrot problēmas situācijas cēloni un to labot.

Stādi neaug

Ja stādi neaug tūlīt pēc novākšanas, tas ir labi. Tas ir normāls process. Pēc nedēļas viņš atdzīvosies un sāks mazliet augt. Galvenais ir nodrošināt augu ar maksimālu apgaismojumu un minimālu siltumu. Augstās temperatūrās stādus stingri izstiepj, līdz tos pārnes dārzā, kas ir ārkārtīgi nevēlami.

stādi neaug

Augi mirst

Ja pārstādītie stādi sāk iet bojā, tas nozīmē, ka augsne tiem nederēja vai saknes tika sabojātas novākšanas laikā. Mirušos tomātus nevar atjaunot. Sēklas atkal būs jāsēj.

Stādi nokrīt

Ja pārstādītie augi sāk krist, tas nozīmē, ka augsne tiem neiederējās. Varbūt zeme netika dezinficēta, un tajā tika aktivizēti patogēni. Stādi nolaiž galvu, ja netiek ievērots laistīšanas režīms un tomātu uzturēšana. Kultūras jāuzglabā labi apgaismotās telpās un regulāri, bet ne bagātīgi.

tomātu stādi

Vai ir iespējams audzēt stādus bez novākšanas

Tomātus var audzēt bez iepriekšējas novākšanas. Tas saīsina augu attīstības periodu. Tiesa, ar šādu lauksaimniecības tehnoloģiju ir vēlams augsni labi mēslot ar slāpekli, kāliju un fosforu. Audzējot bez novākšanas, sēklas sēj tieši kūdras podos vai puslitru plastmasas tasītēs.

Stādiem tiek izmantots augsnes maisījums, kas sastāv no dārza un velēnu zemes, kūdras, tvaicētām smiltīm, izsijāta puves humusa un koksnes pelniem. Augsne jādezinficē ar vāju kālija permanganāta šķīdumu. Vienā traukā varat sēt 2-3 sēklas, un pēc tam izmetiet vājās, atstājot spēcīgāko asni.

Kad stādi aug, tos pārkaisa ar zemi. Stādus izkaisa tā, lai tomātiem veidotos liels kāts. Stāds, kas izaudzis līdz 30 centimetriem, maija otrajā pusē tiek pārstādīts uz dārza gultni.

Nav atsauksmju, esiet pirmais, kas to atstāj
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis