Kā izsmidzināt tomātus ar mēslojumu no piena un joda, vai tas ir iespējams

Visiem dārzniekiem un dārzniekiem ir svarīgi iegūt lielu un kvalitatīvu ražu, vienlaikus neizmantojot ķīmiskos mēslojumus un stimulantus. Tomātu audzēšanas gadījumā tomātu izsmidzināšana ar jodu un pienu kļūst arvien populārāka. Īpaša nozīme ir faktam, ka šāda metode nelielās devās ir nekaitīga gan augiem, gan cilvēkiem.

Joda vērtība tomātiem

Pats par sevi tāds elements kā jods tomātu stādiem pats par sevi neietekmē augšanu un attīstību. Ja ar to nepietiek vai vispār to nav, augs to nepamanīs. Kāpēc tas ir vajadzīgs? Šim elementam ir stimulējoša iedarbība, jo tas uzlabo barības vielu uzsūkšanos un asimilāciju, palīdz aktivizēt auga aizsargspējas cīņā pret slimībām.

Ir vairāki veidi, kā jodu var piegādāt dārzeņiem. Augi to iegūst no zemes vai ar uzklātu mēslojumu - sakņu vai lapotņu apstrādi. Jāpatur prātā, ka visbiežāk šī elementa esamība vai neesamība nav zināma, jo tas nav īpaši pievienots.

Ja mēs uzskatām augsnes atkarībā no piesātinājuma līmeņa ar šo elementu, tad mēs varam atšķirt bagātīgas un nabadzīgas augsnes. Bagātnieki ietver:

 • kūdras tundra;
 • sarkanas augsnes un chernozems;
 • kastaņu augsnes.

Nabadzīgie ir šādi:

 • pelēkās un meža augsnes;
 • podzolic;
 • sāls laiza;
 • burozems.

Pirms mākslīgi piesātināt augus ar augšējo pārsēju, jāņem vērā augsne, kurā tie aug, uzklātie mēslošanas līdzekļi. Jodu saturoši ir: kūtsmēsli, kūdra, kūdra un koksnes pelni, fosfāta ieži. Piemērotas augsnes vai virskārtas klātbūtnē tomātus ar pienu ar jodu izsmidzina tikai tad, ja rodas problēmas, kas var liecināt par nepieciešamību rīkoties.

piens un jods

Šie ir:

 • parastā ražas līmeņa pazemināšanās vai ievērojams augļu lieluma samazinājums, saglabājot parasto kopšanu;
 • vēlu augļošana;
 • zema stādu imunitāte: to sliktā augšana, slimība, nāve;
 • sēnīšu slimību parādīšanās;
 • joda deficīta izpausme: vāji plāni stublāji, bāli lapas.

Tādas mēslojums tomātiem kā joda barošana palīdzēs atrisināt radušās grūtības.

Joda ietekme uz stādiem

Visbiežāk elements tiek izmantots kā labs palīgs tikai tomātu stādiem, pirms parādās olnīcas - vēlāk tā ieviešana nav ieteicama. Šajā periodā tas palīdz dārzeņu kultūrai iegūt barības vielas. Pati par sevi šī viela nav top dressing. Šis ir spēcīgs antiseptisks līdzeklis, kura lietošana palīdz tikt galā ar puvi, sēnīšu slimībām un dezinficēt sēklas. Īpaša nozīme ir vīrusu slimību profilaksei.

Augu piens

Piena lietošanai kombinācijā ar tomātiem ir tikai pozitīva ietekme. Pirmkārt, tas ir videi draudzīgs produkts. Otrkārt, tas ir piesātināts ar daudzām derīgām vielām, kuras auglis absorbē augšanas laikā. Treškārt, piena sastāvs satur aminoskābes, kas aktivizē augu augšanu.

Tas viss veicina vielmaiņas procesu uzlabošanos, labāku barības vielu uzsūkšanos. Tāpēc vislielāko efektu tomātiem var iegūt, izmantojot piena šķīdumus augļu augšanas un veidošanās laikā.

stādi barībai

Augšējais pārsējs ar šķīdumu var būt gan sakne, gan lapotne - katram no tiem būs savs efekts: sakne - lai piesātinātu augsni ar noderīgiem mikroelementiem, un lapotne - lai pasargātu no kaitēkļiem.

Šajos nolūkos vispiemērotākais ir svaigpiens, bet, ja to nav iespējams iegūt, tiek izmantots arī pasterizēts produkts vai rūgušpiens. Bieži tiek izmantotas arī piena sūkalas, kas veidojas skābējot. Visefektīvākā ārstēšana būs ar speciāli sagatavotu šķīdumu, kam ir sarežģīts efekts.

Piens ar jodu

Brīnišķīga lapotņu barošana ir tomātu pārstrāde ar pienu ar jodu. Šī metode papildus palīdz tos pasargāt no kaitēkļiem, jo ​​gandrīz visi kukaiņi nevar paciest laktozi un piena cukuru. Pēc izsmidzināšanas procedūras uz lapu virsmas veidojas plēve, kas neļauj daudzu slimību patogēniem iekļūt iekšpusē. Šī metode ir īpaši noderīga cīņā pret sēnīšu infekcijām.

Maisījumu sagatavo šādi: ņem 4 litrus ūdens un 1 litru piena, kam pievieno 15 pilienus joda. Tālāk runāsim par to, kā tomātus laistīt ar jodu.

Lietojumprogrammu funkcijas

Iegremdēšanu var veikt tomātiem siltumnīcā vai audzēšanai ārpus telpām. Bet tajā pašā laikā ir jāievēro daži nosacījumi:

 • nevajadzētu būt tiešiem saules stariem;
 • stādus dzirdina no rīta vai vakarā;
 • laika apstākļiem jābūt sausiem un mierīgiem, pretējā gadījumā maisījums notecēs no lapām;
 • labākā gaisa temperatūra šai procedūrai ir aptuveni 18 grādi.

Tas ir svarīgi, jo apstrāde ar joda šķīdumu karstā vai saulainā laikā, kā arī nepareiza deva var izraisīt apdegumus lapu virsmā.

Ideālā gadījumā augam vajadzētu "apņemt" maisījuma mākoni un vienmērīgi sadalīt visā sējeņā, par kuru tomātu izsmidzina ar jodu, izmantojot smalku izsmidzināšanas pudeli.

Svarīga ir arī atbilstība apstrādes laikam. Pirmo reizi to ražo 2 nedēļas pēc izkāpšanas. Labākais periods ir jūlijs, jo tieši šajā laikā notiek aktīva izaugsme. Pēc tam procedūru atkārto ar 14 dienu intervālu, ja dārzenis netraucē. Ar problēmu parādīšanos darbības būs atšķirīgas.

Jūs varat barot stādus pat tad, ja nav problēmu, bet augi aug "sliktā" augsnē. Tas palīdzēs pievienot barības vielas un novērst slimības.

laistīšanas tomātu

Viņi to dara šādi:

 1. Pirmo reizi tomātus vajadzētu barot ar šķīdumu sējeņu līmenī. Lai to izdarītu, spainī ūdens ņem 1 litru piena un 15 pilienus joda šķīduma. Jums pilnībā jāizsmidzina stādi.
 2. Pēc tam tomātu barošana ar jodu tiek veikta pēc stādīšanas zemē. Jums tas jābaro ar maisījumu, kas satur 5 litrus ūdens, 1 litru piena un 10 pilienus joda šķīduma. Pirms ziedēšanas krūmus apstrādā. Procedūru var atkārtot pēc 3 dienām.
 3. Augļu laikā tomātu stādus, ja nepieciešams, ik pēc 2 nedēļām apstrādā ar serumu ar jodu.

Cīņa pret slimībām: ieguvumi vēlu

Šī jodīda metode ir īpaši efektīva cīņā pret sēnīšu slimībām.Tas palīdzēs "brūnās vietas", "pelēkās pelējuma", "tabakas mozaīkas vīrusa", fuzārija vīšanas izplatībai.

Īpaši izplatīta problēma ir sēnīšu infekcija, ko sauc par "vēlu pūtēju": kad slimība izplatās un pasākumi tiek kavēti, līdz 70% no kopējās kultūras var nomirt.

Slimības izraisītājs izplatās ar sporām, un slimības parādīšanās pazīmes ir:

 • tumši plankumi lapu aizmugurē;
 • lapas kļūst brūnas un izžūst;
 • augļi pakāpeniski kļūst melni.

Inficētās augu daļas gandrīz nav iespējams saglabāt. Tos noņem, noņem un sadedzina, vai visu augu iznīcina tādā pašā veidā. Uguns palīdz novērst sporu izplatīšanos. Kaļķainas augsnes un augsts mitrums ir labvēlīgi apstākļi šīs slimības attīstībai, tāpēc siltumnīca ir jāvēdina pēc iespējas biežāk. Vislielākais infekcijas risks ir vājiem augiem, kuriem trūkst barības vielu.

siltumnīca un stādi

Visu kontroles metožu pamatā ir vides dezinfekcija. Tomātu stādus un pieaugušos augus izsmidzināšanas princips būs aptuveni vienāds. Tā kā jods ir antiseptisks līdzeklis, un pienam ir skāba vide, kas kaitē fitoftorai, šī metode ir ideāla.

Lai apturētu fitoftoras izplatīšanos, stādus vajadzētu izsmidzināt regulāri, vēlams katru dienu. Pēc tam dārzeņus nelaistiet.

Maisījumi tiek izmantoti dažādi:

 • ūdens un vājpiena sūkalas proporcijā 1: 1;
 • ūdens, piens un jods šādā proporcijā - 1 spainis / 1 litrs / 15 pilieni;
 • 0,5 litri piena un 10 pilieni joda.

Tos var aizstāt ar citām metodēm, kas nesatur jodu kā mēslojumu. Tas būs vēl efektīvāk nekā tikai vienas metodes izmantošana. Tādējādi, lai iegūtu labu ražu, nav nepieciešams tērēt daudz naudas, jo jūs varat tikt galā ar lētām improvizētām metodēm.

Atsauksmes
 1. Olya
  7.07.2018 11:25

  Tas ir labs mēslojums tomātiem, taču atcerieties ņemt vērā augsnes sastāvu. Es ieteiktu izmantot “BioGrow", Tas ir piemērots absolūti jebkurai teritorijai.

  Atbildēt
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis