Ķiršu šķirņu Sudarushka apraksts un īpašības, stādīšanas un kopšanas iezīmes

Ķirsis jau sen ir viens no visbiežāk sastopamajiem augļaugiem Krievijas vidējā joslā un dienvidu reģionos. Dažas tās šķirnes ir pielāgotas augšanai un augļu veidošanai ziemeļu reģionos. Kultūra tiek novērtēta pēc tās augļu garšas, kas nav nepieciešama augšanas apstākļiem, agrai nogatavošanās un ziedu skaistuma dēļ. Visas šīs īpašības dārznieki atzīmē Sudarushka ķirsī.

Šķirnes apraksts

Cherry Sudarushka ir vidēja augstuma koks ar blīvu vainagu, kuram ir piramīdveida noapaļota forma, un gariem, taisniem zariem. 2001. gadā šķirnes apraksts tika ierakstīts valsts reģistrā.

Lapas ir tumši zaļas krāsas, ar smaili augšpusē un ar noapaļotu pamatni. Viņu plāksnes ir ieliektas formas dēļ kā laivas. Petioles ir vidēja garuma, tāpat kā pumpuri, kas izceļas ar olveida formu.

Ziedkopas sastāv no četriem maziem, blakus esošiem, baltiem ziediem. Katrā no tām ir pīle un putekšņi vidēja lieluma, stiklveida kauss.

Koka un augļu raksturojums

Sudarushka šķirnei ir universāls mērķis. Nogatavošanās ziņā tas pieder pie starpsezonas šķirnes. Atšķir bagātīgu ziedēšanu.

ķirsis sudaryushka

Viena no Sudarushka iezīmēm ir daļēja pašauglība. Tas nozīmē, ka augs veido no 5% līdz 20% no visu ziedu skaita augļiem. Bet, lai palielinātu ogu skaitu un palielinātu ražu, tai nepieciešama apkārtne ar citām šķirnēm. Tiek uzskatīts, ka visefektīvākie Sudarushka apputeksnētāji ir Turgenevka, kā arī oktāva.

Augļi ir sirds formas, tie garšo saldskābi, sulīgi, un mīkstuma un ādas krāsa ir tuvu sarkanbrūnā nokrāsa.

Ogas sver līdz 5 gramiem. Pirmo ražu no kokiem novāc četrus gadus pēc stādīšanas.Ražas rādītāji sasniedz 75 centnerus no hektāra. Vidējā raža ir 40 centri no hektāra.

ķirsis sudaryushka

Šķirnes priekšrocības un trūkumi

Dārznieki, kuriem ir pieredze Sudarushka ķiršu šķirņu audzēšanā, atzīmē tā priekšrocības:

  • izturība pret salu, spēja izturēt pat skarbu aukstu laiku;
  • nelieli dzinumu un ziedu bojājumi pavasara salnu laikā;
  • patīkama augļu garša un pievilcīgs izskats;
  • izturība pret tādu slimību kā moniloze.

Šajā gadījumā šķirni var ietekmēt kokomikozes sēne, kurai nav izturības pret šo slimību. Ja nav nopietnas profilakses, kokomikoze var radīt ievērojamu kaitējumu labībai. Tas ir galvenais Sudarushka šķirnes trūkums.

ķirsis sudaryushka

Ķiršu stādīšanas un kopšanas pazīmes

Ķiršu stādīšanai izvēlieties viena vai divu gadu stādus 1-1,2 metru augstumā, ar sakņu sistēmu 20-30 centimetru garumā. Saskaņā ar lauksaimniecības tehnoloģijas noteikumiem vispirms viņi sagatavo caurumu, ielej tajā spaini ūdens un mulčē. Sakņu kaklasiksna ir novietota zemes līmenī. Stāds ir piesaistīts papildu atbalstam.

Virsējo pārsēju uzklāj pavasarī, kā mēslojumu izmanto amonija nitrātu. Tās daudzumu aprēķina no 20 gramu proporcijas uz 1 stumbra apļa kvadrātmetru. Kokos, kuru vecums ir 2-3 gadi, vainagu veido ar atzarošanu.

Ziemai jaunie ķirši ir pārklāti ar biezu papīru, jumta materiālu, niedrēm, stikla vati. Bojātās vietas apstrādā ar dārza piķi. Lai aizsargātu pret īsām pavasara salnām, kad ķirsis uzzied, viņi ķeras pie smēķēšanas un laistīšanas. Daudzveidīgās un augstas kvalitātes ķiršu šķirņu Sudarushka ražas noslēpums ir noteikumu ievērošana, rūpējoties par augu un apputeksnējošo šķirņu klātbūtne.

Nav atsauksmju, esiet pirmais, kas to atstāj
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis